Ar pensijų fondai turėtų pripažinti pensiją atgaline data, jei aš įvykdysiu įstatymo reikalavimus ? Kada Lietuvoje galioja teisė į pensiją atgaline data ?

Pripažinus pensiją, tikėtina, kad nuo prašymo pateikimo praėjo keli mėnesiai ir buvo įvykdyti reikalavimai išeiti į pensiją, todėl kartu su pirmąja išmokėta pašalpa turi būti mokama atgaline data, atitinkančia ankstesnes pašalpas.

Pavyzdžiui, jei reikalavimai išeiti į pensiją buvo įvykdyti birželį, o pensija pripažįstama lapkričio mėnesį, atgaline data pensija atitinka mėnesines įmokas už liepą, rugpjūtį, rugsėjį ir spalį.

Kas yra pensija atgaline data        

Tai yra skaičius, kurio tikslas – nurodyti sumą, kuri turėjo būti išmokėta nuo to momento, kai įmokų mokėtojas, pensininkas ar pašalpos gavėjas įgijo teisę į pensiją, todėl būtina laikytis tam tikrų įstatyme nustatytų reikalavimų ir turi būti surastas filialas, kuris būtų galutinai pašalintas iš bendros pensijų sistemos Lietuvoje.

Pensija atgaline data siekiama išspręsti pensininkui visas tas pašalpas, kurios jam nebuvo išmokėtos, kai jis jau įvykdė įstatymo reikalavimus, dėl kurių neišmokėtą vertę būtina pakoreguoti taip, kad ji būtų apgyvendinta su pašalpa nuo momentas, kai jis sukelia teisę.

Kaip mokama atgaline data pensija?

Pensija atgaline data apibrėžiama trimis atvejais: senatvės pensija, maitintojo netekimo pensija ir invalidumo pensija.

  1. Senatvės pensija, teisė atsiranda tą momentą, kai įmokų mokėtojas sukanka įmokų mokėtojo amžių ir savaites. Tam būtina atsieti įmokų mokėtoją nuo pensijų fondo, nes būtų prarasta galimybė tiesiogiai gauti šią ekonominę naudą. 
  2. Pensija netekus maitintojo , atgaline data šiuo atveju nurodoma pensijos gavėjo ar įmokų mokėtojo mirties momento.
  3. Netekto darbingumo pensija,  ji nustatoma nuo invalidumo būklės struktūravimo datos nustatymo dienos, kai šis neįgalumas yra didesnis nei 50 procentų darbuotojo netekto darbingumo.

Dažniausiai užduodami klausimai apie pensiją atgaline data

Ką daryti, jei turiu teisę gauti pensiją atgaline data?

Iš pradžių atgaline data galiojančios pensijos tvarkymas turi būti atliekamas pensijų fondo, kuriam ji priklauso – valstybiniame ar privačiame – paslaugų centre.

Efektyviai įteikus dokumentus, reikia laukti atsakymo.Jei pensijų fondo atsakymas yra neigiamas, turite susisiekti su mumis, kad pateiktume patarimus pagal jūsų poreikius.

Ar atgaline data pensija yra receptinė?

Iš tiesų jai taikomas 3 metų ieškinio senaties terminas, skaičiuojamas nuo prievolės įsiteisėjimo momento, tai yra: kai turėtojas įvykdo įstatymo nustatytus reikalavimus.

Klauskite nemokamo patarimo čia

Priežastys, kodėl savo pensiją atgaline data patikėti mums

Jei jau įvykdėte įstatyme numatytus reikalavimus, kad gautumėte pensiją, arba palikote teisę savo pensijos gavėjams, atminkite:

  1. Mūsų patirtis teisiniuose reikaluose leidžia nukreipti jūsų abejones teisingu keliu.
  2. Mūsų darbo komandą sudaro šios srities profesionalai, todėl geriau suvaldysime Jūsų procesą.
  3. Pagrindinis mūsų tikslas – būti skaidriems dėl jūsų ieškinio, kad išvengtume pakartotinio apdorojimo ir, jei reikia, prarastumėte brangų laiką.
  4. Mūsų darbo komanda Jus lydės visą laiką.
  5. Mūsų darbas teisės labui grindžiamas etika, kaip priemone pasiekti mūsų organizacijos tikslus ir siekti geresnių rezultatų.
  6. Mūsų darbo esmė yra būtis, todėl mes galvojame apie jūsų ir jūsų šeimos gerovę.

Esame darbo kolektyvas, norintis patarti ir palaikyti viską, ko jums reikia, skambinkite mums!…