Ar galiu gauti specialią senatvės pensiją, jei turiu vaiką, turintį tam tikros rūšies negalią ir aš atitinkau įstatymų nustatytus reikalavimus? Ar didelės rizikos veikla taip pat yra specialiųjų senatvės pensijų dalis? Kokie reikalavimai keliami norint gauti šios rūšies pensiją?

Specialiosios senatvės pensijos paveiksle turime du scenarijus, kai valstybė leidžia tam tikriems asmenims gauti pensijos ekonominę naudą už didelę darbo riziką arba turintį vaiką su negalia.

Šis pensijos dydis daugeliui mūsų šalies gyventojų nežinomas, tačiau mūsų profesionalų komanda gali patarti, kaip gauti šią pensiją.

Kas yra speciali senatvės pensija

Specialioji senatvės pensija skiriama, kai asmeniui susidaro dvi situacijos: pirmoji dėl to, kad jo darbui būdinga veikla kelia didelį pavojų darbuotojo gyvybei ir sveikatai, antroji situacija yra susijusi su bendru neįgalumu darbe. sūnus ir kurio meilė reiškia didesnį rūpinimąsi juo.

Abiem atvejais šie žmonės yra apsaugoti, kad jie galėtų gauti senatvės pensiją anksčiau nei numatyta įstatyme, o tai daro juos ypatingus.

Reikalavimai norint gauti specialią senatvės pensiją dėl didelės rizikos

Šios rūšies pensijos yra susijusios su didelės rizikos veikla, su kuria susiduria kai kurie darbuotojai ir kuri yra reglamentuojama 2003 m. Dekretu 2090 dėl šios veiklos:

 1. Darbuotojai, dirbantys kasybos srityje ir teikiantys paslaugas tuneliuose arba po žeme
 2. Darbuotojai, kurių veikla susijusi su aukšta temperatūra, viršijančia leistinas ribines vertes, nustatytas profesinės sveikatos techniniuose normatyvuose.
 3. Darbuotojai, veikiami jonizuojančiosios spinduliuotės
 4. Darbuotojai, veikiantys kancerogeninėmis medžiagomis
 5. Aviacijos technikai, einantys skrydžių vadovų funkcijas, turintys Civilinės aviacijos specialiojo administracinio padalinio registro skyriaus išduotą arba pripažintą licenciją
 6.  Priešgaisrinė tarnyba, kurios specifinė veikla – veikti gaisro gesinimo darbuose
 7. Darbuotojai, kurių veikla yra kalinių laikymas ir stebėjimas įkalinimo įstaigose tuo metu, kai atliekamos minėtos užduotys.

Reikėtų paaiškinti, kad šis pensijų režimas taikomas vidutinių įmokų režimo nariams, turintiems nustatyto dydžio išmoką pagal Bendrąją pensijų sistemą arba COLPENSIONES, o reikalavimai norint gauti šį specialų režimą turi tam tikrų reikalavimų, kuriuos būtina turėti omenyje:

1. Sulaukę 55 metų amžiaus.

2. Sumokėjo minimalų Bendrojoje pensijų socialinės apsaugos sistemoje nustatytų savaičių skaičių.

Šios rūšies pensijoje būtina suprasti, kad senatvės specialaus pripažinimo amžius bus sumažintas vieneriais (1) metais už kiekvieną (60) specialios įmokos savaičių, be minimalaus Bendrojoje pensijų sistemoje. , be nurodyto amžiaus gali būti mažesnis nei penkiasdešimt (50) metų.

Reikalavimai norint gauti specialią senatvės pensiją turint vaiką su negalia

Specialiąją senatvės pensiją gali gauti dirbanti motina arba tėvas, auginantis vaiką iki 18 metų ir turintis tam tikrą kvalifikuotą fizinę ar psichinę negalią bei išlaikomas motinos ar tėvo. 

Paprastai šios pensijos mokėjimas sustabdomas dėl neįgalaus nepilnamečio motinos ar tėvo grįžimo į darbą arba dėl motinos ar tėvo mirties, taip pat ši pensijų rūšis taikoma abiem pensijų rėžimams - Privačių pensijų fondams ir Kolpensionams. ). 

 1. Į pensijų sistemą įmokėjo mažiausiai 1300 savaičių
 2. Turėti vaiką, nepriklausomai nuo amžiaus, turintį tinkamai patvirtintą fizinę ar protinę negalią
 3. Kad vaikas yra finansiškai priklausomas nuo nario

Paskyrus specialiąją senatvės pensiją ir norint likti šios pensijos mokesčiui, būtina:

 1. Narės vaikas lieka neįgalus
 2. Vaikas išlaiko ekonominę priklausomybę nuo filialo
 3. Filialas į darbą negrįžta

Klauskite nemokamo patarimo čia

Priežastys patikėti savo specialią senatvės pensiją mums

Tinkami patarimai ir teisinga procedūra, kaip veiksmas norint gauti jūsų specialią pensiją, yra mūsų prielaida, tačiau nepamirškite, kad:

 1. Esame pensijų klausimo profesionalų komanda.
 2. Turime patirties šioje srityje, todėl žinome, kaip elgtis teisiniais klausimais.
 3. Žinome, kokių poreikių turi mūsų klientai.
 4. Dirbame skaidriai, vengdami pakartotinio apdorojimo.
 5. Mūsų kainų diapazonas yra tinkamas.
 6. Mes dirbame siekdami teisingumo kaip teisės kalbos.

Nepamirškite, kad jums ir jūsų šeimai paruoštas darbo kolektyvas, susisiekite su mumis !…